Korbania - (894 m n.p.m.). Nazwa tego widokowego szczytu na niektórych mapach brzmi inaczej, można spotkać nazwy Patrola / Patryja. W starszych przewodnikach i mapach podawana jest nazwa Korbania. Jest to jeden z ciekawszych szczytów w okolicy Bukowca, Łopienki, Stężnicy i Baligrodu.wieza widokowa Korbania
Wyciecza na Korbanie jest ciekawą propozycją dla turystów wypoczywających w Bukowcu, Wołkowyi lub okolicy.
Ścieżka krajoznawcza zielona.svg  Ścieżka krajoznawcza - zielona.svg zielona ścieżka spacerowa Bukowiec – Korbania (1.30 h, ↓ 0.45 h)
24px POL Szlak zielony.svg Szlak turystyczny zielony szlak zielony Terka – Wołkowyja trawersujący północną część masywu

Z serii " Wołkowyja jest doskonałą bazą wypadową na krótkie i dłuższe wycieczki." - wycieczka do Cisnej i stacji kolejki wąskotorowej w Majdanie.
Każdy słyszał o słynnej „bieszczadzkiej ciuchci" lub „bieszczadzkiej kolejce".

kolejka bieszczadzka

Z serii " Wołkowyja jest doskonałą bazą wypadową na krótkie i dłuższe wycieczki." - dziś wycieczka do Polańczyka (8 km od Wołkowyi). 
Wycieczkę tę można zrobić o każdej porze roku i zawsze jest to piękna wyprawa, co widać na zdjęciach.

Polańczyk

Może to być bardzo krótki wyskok, około jednogodzinny, samochodem, wystarczający na krótki spacer i obejrzenie Polańczyka z punktu widokowego ( za parkingiem przy skrzyżowaniu).
Jednak polecamy dłuższą wycieczkę, także pieszą, zielonym szlakiem: Wołkowyja - Plisz (583m) - Wierchy (635m) - Polańczyk.
Możemy zejść nad Jezioro Solińskie, pospacerować po głównej ulicy Polańczyka, odpocząć na ławkach po drodze i nad jeziorem.

Polecamy prezentację na temat Polańczyka na Grupie Bieszczady.

 

Kapiel /brodzenie/ w rzece Solinka

Czysta woda, duża kamyczkowa plaża, miejsce na grilla

2 images

Rzeka Solinka - wolkowyja.info

Rzeka Solinka - Bieszczady - wolkowyja.info

 

 

mapa solinka buk

Gościom z dziecmi polecamy wycieczkę do Lisznej koło Cisnej do Leśnego MINI-ZOO. (mapa dojazdu)
W MINI-ZOO zobaczymy daniele, dziki, jelenie, muflony, szopy, jenoty, nutrie, fretki, susły, króliki, świnki morskie, gęsi gęgawe, gęsi bernikle, kaczki krzyżówki, kaczki szmaragdowe, kaczki czubate, bażanty, przepiórki - i wiele innych.